Letní tábor Jestřebí

Letní tábor Jestřebí

Organizace Tábořiště Program Tábor
webmaster: Ondřej Novotný
(ondrasek14(at)seznam.cz)
© 2012Tábořiště

Lokalita:

   Letní tábor Jestřebí, jak název napovídá, je každoročně postaven nedaleko obce Jestřebí na Jihlavsku, tj. mezi obcí Stonařov a městečkem Brtnice. Na mírně svažité louce jsou děti ubytovány v podsadových stanech.

Louka Tábořiště
Vlevo pohled na tábořiště od studánky. Vpravo nástupiště se stany.

Zázemí:

    Na louce se nachází i tři pevné stavby. Jídelna s kuchyní tvoří nezbytné zázemí při deštivém počasí. Zásobovací a technický "stan" zase místo pro potraviny a nářadí či jiné pomůcky. Třetí pevnou stavbou je chatka, která slouží jako ošetřovna a úschovna sportovního náčiní. K našemu tábořišti neodmyslitelně patří hangár, dříve se skutečně jednalo o velký vojenský stan, v současnosti jeho roli zastává velký párty stan. I jeho význam je největší při nepřízni počasí. Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových stanech s dřevěnou podsadou o rozměrech 2x2 metry. Ty jsou rozděleny na dívčí a chlapecké. V případě mladších sourozenců je rádi ubytujeme společně.

Jídelna kdysi Jídelna nyní
Jídelna s kuchyní dříve a nyní.

Sport:

   Tábořiště nabízí několik míst pro sportovní vyžití. Velké fotbalové hřiště, dvě volejbalová hřiště, basketbalový koš a také dvě trampolíny. K dispozici, je mnoho sportovních potřeb. Také okolní lesy a louky jsou pro sportování ideální. V blízkosti tábora se nachází koupaliště, které při pěkném počasí navštěvujeme. Pro menší děti a neplavce je přímo v tábořišti bazén.

Fotbalové hřiště Hod na koš
Na prvém snímku fotbalový zápas vedoucí vs. děti. Na druhém hod na koš, při soutěži do osobního bodování.

Hygiena:

   Tábor je napájen vodou z obecního vodovodu. Voda je načerpávána do nádrže a z ní dále samospádem rozváděna. Pro každodenní hygienu je zde kovové koryto s dvanácti kohoutky studené vody. V lese dále od tábořiště se nacházejí suché latríny, opět zvlášť pro děvčata i chlapce. Pro kompletní hygienu jsou k dispozici dvě sprchy, do kterých je ručně čerpána teplá voda z kotle.

Koryto Latríny
Koryto pro každodenní očistu a instalace opláštění kolem latrín.

Stravování:

   Jak již bylo psáno, hlavní pevnou stavbou tábořiště je jídelna spojená s kuchyní. Jídelna je vybavena osmi stoly, každá družina tak má během celého tábora své pevné místo při stravování. O jídelní a pitný režim se starají kuchařky společně s jednou družinou, která má tzv. kuchyňskou službu. Kuchařky s letitou praxí, připravují své krmě na velkých plátových kamnech. Jídlo je připravováno 4x denně (posílená snídaně, oběd, svačina a večeře). Po obědě, v době poledního klidu se otevírá bufet, ve kterém jsou pro děti připraveny limonády, sladkosti a pohledy, vše za příznivé ceny.

Kuchyně Oběd
Kuchařky připravující oběd a jedna z družin při obědě.

Bezpečí:

   O bezpečí dětí na táboře se stará vyškolený zdravotník. Při vážnějších zdravotních problémech navštěvujeme s dětmi dětskou lékařku v Brnici, případně pohotovost nemocnice Jihlava.